Системи ножів м'ясорубок
Всі професійні пристрої для подрібнення м'яса діляться за типом ножів на дві системи: Enterprise та Unger.
Найвідомішою для широкого кола споживачів є система Enterprise, яка використовується при виробництві не тільки промислових, а й побутових пристроїв для приготування фаршу.
Відмінними рисами обох систем є посадкові отвори ножів: у системі Enterprise посадковий отвір квадратний, у системі Unger - близький до овалу.
Система Enterprise
Це найпростіша і фінансово доступна конструкція, що складається з шнека, одностороннього ножа, ґрат з отворами різних діаметрів та притискної гайки. Така система забезпечує мінімальне навантаження на мотор за відносно високої продуктивності.
Головні мінуси механізму:
- неможливість помелу низькоякісної сировини: субпродуктів, грубого м'яса з наявністю жил, замороженої сировини (систему Enterprise рекомендується використовувати для обробки відвареного м'яса, риби та вирізки);
- неможливість застосування дрібних ґрат (а, відповідно, отримання фаршу тонкого помелу) при першому проході фаршу.
М'ясорубки з набором ножів типу Enterprise рекомендується використовувати в невеликих закладах громадського харчування з невисокою продуктивністю продукту, що переробляється. При цьому відповідно до чинних норм м'ясо для отримання фаршу потрібно переробляти двічі.
Система Unger
Унгер — різновид ріжучого механізму професійної м'ясорубки. Він ефективно справляється з сировиною будь-якої якості та вдвічі зменшує час на її переробку.
Які бувають типи різальних вузлів
Унгер (повний унгер) послідовно складається з шнека, підрізних ґрат, двостороннього ножа, великих ґрат , двостороннього ножа, дрібних ґрат, притискного кільця. Найдорожча, але й найуніверсальніша та продуктивна технологія м'ясорубок.
Напівунгер — складається з шнека, підрізної решітки, двостороннього ножа, решітки та притискного кільця. Такий механізм підходить для отримання фаршу дрібного помелу із якісної сировини.
Стандартний — із шнека, одностороннього ножа, ґрат та притискного кільця. Такий самий механізм встановлений у побутових м'ясорубках. Застосовується для отримання фаршу помелу. Для отримання дрібного помелу сировину необхідно обробляти двічі — спочатку пропустити через велику решітку, потім через дрібну.
Що можна готувати
Повний унгер дозволяє готувати фарші різного ступеня помелу для виготовлення котлет, бургерів, ковбас, шпикачок тощо.
Переваги системи повний унгер
- Економія часу
- Висока продуктивність
- Скорочення трудовитрат
Де унгер необхідний
М'ясорубки, оснащені механізмом повний унгер, використовуються на великих підприємствах харчування, фабриках-кухнях, а також у м'ясних цехах торгових підприємств для швидкої та якісної обробки м'ясної сировини у великих обсягах.