Охолодження овочів полягає в тому, що овочі при високій температурі направляють в холодильну камеру або камеру попереднього охолодження, де їх необхідно якомога швидше охолодити до оптимальної температури зберігання. Потім овочі переміщують з остивочние - холодильної в холодильну камеру зберігання . Звернення з продуктом на стадії охолодження помітно позначається на його кінцевому якості і терміні зберігання. Отже, процес охолодження підтримує довкілля, яка мінімізує шкідливий вплив ферментів, мікроорганізмів та інших факторів, що знижують якість продукту. Під час навантаження овочів і в початковій стадії охолодження його температура вище, ніж температура охолодження. На цій стадії різницю температур і тиску пара в продукті і в остивочние камері значні. Тому на даній стадії процесу охолодження інтенсивність тепло- і вологообмін найбільш висока, і холодильне обладнання працює при найвищій тепловим навантаженням. По закінченню теплообміну температура овочів і температура в камері знижуються. В кінці процесу температура в холодильної камері буде дорівнює оптимальними умовами зберігання продукту.
Необхідний рівень відносної вологості в холодильних камерах залежить від продукту, зокрема від того, упакований він чи ні. Овочі, що охолоджуються без упаковки або в природному стані, втрачають вологу дуже швидко, що часто викликають туман в холодильній камері в початковій стадії процесу. Для скорочення втрат вологи в цей період бажано швидке охолодження поряд з високою швидкістю циркуляції повітря. Дані умови швидко знижують температуру і тиск пара в овочах, що зводить до мінімуму втрату вологи і усушки.
Коли охолоджують овочі які піддані усушку, вологість в холодильній камері повинна бути високою. Її важко підтримати, тому що велика частина вологи в камері конденсується на поверхні змійовика воздухоохладителя . Скорочення кількості водяної пари в камері зменшує тиск пара, що збільшує інтенсивність зневоднення. Надзвичайно чутливі овочі, часто охолоджують у крижаній шузі, щоб мінімізувати втрати вологи в продуктах.
Інший метод скорочення шкідливих і небезпечних для фруктів в процесі охолодження - це гідроохлажденіе ( гідрокулер ) Це зрошення крижаний водою або занурення в ванну з переміщуваної крижаний водою. Занурення полягає в омивання продукту великим колічесво подається самопливом крижаний води , а зрошення проводитися під тиском з розташованих зверху сопел.
Виробник може змінювати властивості, характеристики, зовнішній вигляд та комплектацію товарів без попередження.
Постачальник не несе відповідальності за обов’язкову додаткову упаковку транспортними компаніями-перевізниками.